Kartki robione techniką scrapbooking

Własnoręczne prace – cieszą podwójnie

Po pierwsze – dlatego, że są szalenie unikalne; a po drugie – ponieważ podkreślają nasze znaczenie dla osoby, która obdarowuje nas w ten sposób. I nie ma tu większego znaczenia czy będzie to kartka z życzeniami czy podarunek na Święta. Obydwa te bożonarodzeniowe ‘akcesoria’ samodzielnie wykonane, ucieszą dokładnie tak samo.

Liczy się przede wszystkim pomysł

Oczywiście samo wykonanie również, ale pomysł na oryginalną kartę świąteczną własnoręcznie stworzoną, to podstawa. Jeśli brakuje nam własnej inwencji twórczej, zawsze możemy posiłkować się gotowymi podpowiedziami. Na przykład ‘przepisem’ na oryginalne kartki świąteczne w technice quilling czy też równie unikalne kartki w technice scrapbooking. Obydwie te metody, nie należą do najtrudniejszych i dość łatwo je opanować, chociaż wiele zależy również od zręczności naszych rąk.

Aby powstała nasza kartka scrapbooking należy ‘uzbroić się’ w niezbędne przybory takie jak: ostre nożyczki, klej, kolorowy papier, brystol (najlepiej biały, bo daje najwięcej możliwości), ozdobne stemple lub/i kawałki materiału, kolorowe farbki lub/i flamastry, ozdobne naklejki z motywami świątecznymi, brokat. Następnie wymyślamy motyw naszej kartki. W naszym przypadku będzie to ubrana choinka z prezentami na tle białego iskrzącego się śniegu. Kolejny krok to wycinanie potrzebnych elementów – w naszym przypadku będą to: choinka – papier zielony; różnokolorowe bombki i gwiazdki; różnokolorowe kwadraty oraz kilka niewielkich pasków – posłużą nam jako imitacja wstążek do naszych prezentów. Następna czynność to naklejenie wyciętych elementów w takim układzie, który będzie według nas najbardziej atrakcyjny. My ustawiamy naszą choinkę na środku śniegowej polany – stworzyliśmy ją obklejając wcześniej nasz biały brystol, świecącym białym brokatem. Następnie ‘ubieramy’ choinkę w kolorowe ozdoby. Obok niej ustawiamy nasze prezenty. Ostatni element naszej pracy to wykonanie ozdobnego napisu. My, wykonujemy go przy pomocy ozdobnych gotowych literek – można je bez trudu nabyć w każdym niemal sklepie lub stoisku w hipermarketach z artykułami papierniczymi i piśmienniczymi. Na sam koniec – gdy już cała praca dokładnie wyschnie – umieszczamy po wewnętrznej stronie kartki życzenia. Dla lepszego efektu ozdabiamy wnętrze naszej kartki kolorowymi stemplami świątecznymi.

Przedstawiony powyżej przykład może zainspirować Was, do stworzenia własnych niepowtarzalnych kompozycji bożonarodzeniowych. Zamiast choinki, możecie wykorzystać wszelkie inne symbole zimowe i świąteczne. Ze względu na fakt, iż srapbooking to metoda ‘otwartych kompozycji’, materiały do wykonania czy ozdobienia kartek, możecie wybrać sami. Pamiętajcie, im bardziej pomysłowo tym lepszy efekt końcowy!