Świąteczne karteczki do prezentów

Świąteczny czas to nie tylko życzenia

Mimo, iż tradycja świąteczna nakazuje przywiązywać sporą wagę do wymienianych w tym czasie życzeń, to nie tylko one składają się na bożonarodzeniową atmosferę. Jej dopełnieniem są również upominki świąteczne. Aby sprawiły one prawdziwą radość, osobom obdarowywanym, warto je przede wszystkim ładnie opakować. Nie zaszkodzi, jeśli dołączymy do podarunku, specjalnego bileciku z imieniem adresata. Takie wizytówki prezentowe, można znaleźć w każdym sklepie z artykułami papierniczymi. Lepszy efekt uzyskamy jednak, gdy przygotujemy je sami.

Prosty sposób na bilecik świąteczny do prezentów

Aby przygotować taki bilecik, potrzebne będą nam: biały lub kolorowy brystol (bądź kilka w zależności od ilości naszych prezentów jak i wielkości jaką chcemy nadać naszej wizytówce prezentowej), ozdobny lub zwykły dziurkacz, wielokolorowe flamastry, brokat (w sztyfcie, flamastrze lub długopisie), nożyczki, ozdobne naklejki świąteczne, ozdobna tasiemka lub wstążeczka. Gdy już zgromadzimy potrzebne nam elementy – akcesoria, powinniśmy pomyśleć jaką formę nadamy naszemu bilecikowi. Rozwiązań jest co najmniej kilka:

Rozwiązanie nr.1
Tniemy brystol na szerokie (do max 10cm) paski. Następnie składamy go w połowie. Jedną połówkę ozdabiamy po zewnętrznej stronie rysunkiem lub naklejką. Druga połowa kartoniku po wewnętrznej stronie, powinna zostać ozdobiona imieniem adresata. Możemy tam też umieścić napis Wesołych Świąt. Ostatni krok to złożenie bilecika i wycięcie dziurki na wstążeczkę lub tasiemkę w górnym lewym rogu karteczki.

Rozwiązanie nr.2
Bilecik ala kartka graficzna z życzeniami świątecznymi. Do wykonania tego rodzaju karnetu do prezentu potrzebny będzie nam: komputer, program Word, nożyczki, ozdobne naklejki świąteczne, gruby biały lub czerwony bądź zielony brystol. Na początek otwieramy Worda. Następnie wybieramy interesujący nas motyw / symbol świąteczny. Kolejny krok to umieszczenie go w pustym dokumencie po lewej stronie. Dla większej wygody, jak i precyzji wykonania, możemy narysować linię ciągłą poniżej naszego obrazka. Kolejna czynność to wydrukowanie dokumentu z obrazkiem. Ostatni krok to wycięcie kartki – bilecika oraz złożenie go na pół. Po wewnętrznej stronie umieszczamy imię adresata – pisane ozdobną czcionką. Tak wykonany bilecik załączamy do naszego prezentu. Jeśli podarek znajduje się w torebce, wówczas możemy doczepić naszą kartkę – bilecik prezentowy do rączki. W przypadku gdy jest to prezent opakowany w ozdobny papier, wówczas wystarczy kartkę umieścić pod wstążką.