Szablony kartek świątecznych dla dzieci

Nic tak nie cieszy jak życzenia świąteczne

Szczególnie te przekazywane w niecodziennej formie. Możemy oczywiście zadzwonić do kogoś lub wysłać mu SMS-a z życzeniami. Jednakże o wiele większe wrażenie, zrobi na nim z pewnością, samodzielnie wykonana i wręczona osobiście (lub wysłana) kartka z życzeniami gotowymi lub wymyślonymi przez siebie samego. Można je wykonać z przeróżnych materiałów, jak i w bardzo różnych technikach. Wszystko zależy jednak od naszej pomysłowości a także od posiadanych zdolności. Zawsze też, możemy posłużyć się gotowymi wzorami i instrukcjami krok po kroku umieszczanymi w sieci lub na stronach kolorowych czasopism.

Dziecięce kartki cieszą najbardziej

Nie od dziś wiadomo, że mistrzami w robieniu kartek świątecznych są nasi milusińscy. Przygotowywanie takich kartek to dla dzieciaków prawdziwa frajda. Po pierwsze: czują się wyróżnione, że mogą w ten sposób towarzyszyć w przygotowaniach świątecznych. Po drugie: w czasie gdy sprzątasz, one mają własne zajęcie. Jako troskliwy rodzic, możesz troszkę wesprzeć tą radosną dziecięcą twórczość w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że wejdziesz do sieci i wpiszesz hasło kartki świąteczne dla dzieci a Twoim oczom ukaże się wynik obejmujący strony z gotowymi szablonami. Dzieli się je na kilka kategorii. Są to szablony do wydrukowania. Wówczas zadaniem malucha jest pokolorowanie takiej kartki. Drugi rodzaj to szablony do wycinania – są to najczęściej symbole świąteczne i zimowe typu: choinka, bałwanek, św. Mikołaj, prezenty, aniołki, bombki. Zadaniem dziecka jest ich wycięcie oraz stworzenie z niej świątecznej kompozycji i naklejenie jej na sztywniejszy brystol. Trzeci typ to szablony do wyklejania. To zadanie dla starszego dziecka w wieku szkolnym. Jego zadaniem jest wykonanie z kolorowej bibuły niewielkich kuleczek, które posłużą mu do wyklejenia obrazka, znajdującego się na grubszym brystolu. Obrazki te mogą przedstawiać choinkę, bałwanka, św. Mikołaja lub bombkę.

Oczywiście możesz też pozostawić pełną ‘swobodę twórczą’ swojej pociesze, wręczając jej kolorowe flamastry, kredki i karton oraz prosząc lub podsuwając pomysł, by wykonało samodzielnie kartki świąteczne dla bliskich. Dzieciaki przedszkolne i szkolne tego typu prace najczęściej wykonują na zajęciach plastycznych.