Kartki 3D z origami, aniołkiem, choinką

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy

Podobnie jak same przygotowania do ich obchodów, wypełnione: wyszukiwaniem prezentów, porządkowaniem domu czy przystrajaniem choinki. W całym tym przedświątecznym galimatiasie, nie powinno też zabraknąć pamięci o innych. Mowa oczywiście o życzeniach. Mogą one przybrać bardzo różną formę: rozmowy telefonicznej, SMS-a czy wiadomości e-mail. Jednakże o wiele więcej przyjemności sprawią innym kartki z życzeniami.

Oryginalne kartki bożonarodzeniowe cieszą najbardziej

Najczęściej kartki bożonarodzeniowe nabywamy w sklepach lub stoiskach z artykułami papierniczymi. Kiedy indziej, zamawiamy je w drukarniach – kartki firmowe świąteczne. Najwięcej jednak radości sprawiają zawsze świąteczne kartki z życzeniami wykonane własnoręcznie. Jeśli brak nam pomysłów, zawsze można skorzystać z gotowych podpowiedzi/projektów, których nie brak w Internecie czy niektórych kolorowych gazetach. Nasi adresaci z pewnością ucieszą się gdy dotrze do nich wyszywana kartka bożonarodzeniowa lub nawet ta, wykonana przez nasze dzieci. Na osobach, którym pragniemy złożyć nasze życzenia w niecodziennej formie, spore wrażenie zrobią też zapewne kartki z przestrzennymi elementami – inaczej mówiąc kartki trójwymiarowe lub kartki 3D.

Motywami po jakie warto sięgnąć, to takie, które najbardziej kojarzą się ze Świętami czyli choinka czy aniołek. Do ich wykonania potrzebne nam będą: kolorowy i biały karton, klej, ołówek, linijka, niepiszący długopis z wkładem lub pilniczek do paznokci oraz ostre nożyczki. Obowiązkowe będą również: staranność oraz spora dawka cierpliwości. Do wykonania kartki 3D z wyskakującymi: aniołkiem lub choinką potrzebny będzie dwuczęściowy szablon z aniołkiem/choinką – łatwo znajdziemy je wpisując hasło: kartka bożonarodzeniowa z aniołkiem/z wyskakującą choinką. Niezbędny będzie też prostokąt podzielony na dwie połowy. Na jego środku po jednej i drugiej stronie zaznaczamy dwa punkty. Obydwa elementy wycinamy a następnie przy pomocy linijki oraz pilniczka/długopisu zaznaczamy punkty oddzielone przerywaną linią, po czym wyginamy je w jedną i drugą stronę. Kolejny krok to uważne naklejenie odgiętych części na środek wyciętego prostokąta. Ostatnia czynność to wepchnięcie aniołka/choinki do środka prostokąta i zamknięcie kartki. Po wyschnięciu pracy, można jeszcze udekorować ozdoby przy pomocy brokatu i wpisanych życzeń.

Nieco więcej pracy trzeba będzie włożyć jeśli chcesz zaskoczyć swoich najbliższych wręczając im kartki bożonarodzeniowe z origami. Najprostsza do wykonania jest kartka z choinką. W tym celu przygotuj trzy różnej wielkości kwadraty wycięte z papieru. Następnie każdy z nich złóż w ten sam sposób: najpierw na dwie połowy; następnie ukośnie. Kolejna czynność to połączenie krawędzi kartoników w trójkąt. Następnie przednie wierzchołki trójkąta wginamy do dołu. Ostatnie zadanie jakie na nas czeka, to przygotowanie brystolu złożonego na pół i naklejenie na niego naszych złożonych trójkątów – w kolejności od najmniejszego do największego. Dla lepszego efektu, po wyschnięciu możemy udekorować samą choinkę jak i brystol na który ją przykleiliśmy. Nie zapomnijmy również o życzeniach!