Karnety świąteczne dla firm

Świątecznie – serdecznie

Grudzień to miesiąc, wyjątkowo sprzyjający okazywaniu serdeczności i wyrazów pamięci o innych. Służą temu przede wszystkim Święta Bożego Narodzenia. Dają one okazje, nie tylko do wspólnego spędzenia czasu wolnego w miłym towarzystwie (rodzina, przyjaciele, współpracownicy). Nieodłącznym ich elementem jest również wzajemne składanie sobie najserdeczniejszych życzeń. Nie bez znaczenia jest przy tym także formuła (postać) w jakiej zostaną one przekazane.

Święta ‘na firmowo’

W okresie poprzedzającym Święta bożonarodzeniowe, większość firm, praktykuje pewien bardzo mile kojarzony zwyczaj przekazywania życzeń świąteczno-noworocznych swoim stałym klientom lub bardzo ważnym kontrahentom. W tym celu wysyłają do nich specjalne świąteczne karnety firmowe. Widnieją na nich najczęściej: logo firmy oraz życzenia świąteczno-noworoczne. Niekiedy, dodatkiem są również symboliczne podarunki a wraz z nimi bileciki – wizytówki na których umieszcza się zwyczajowo imię odbiorcy – w tym przypadku będzie to nazwa firmy, której podarunek jest dedykowany. Firmowe kartki świąteczne, bywają też wręczane podwładnym oraz przedstawicielom przedsiębiorstw, z którymi dana firma współpracuje lub miała okazję do udanej współpracy. Taki gest na długo zapada w pamięć i wywołuje uśmiech na twarzy osoby obdarowanej w ten właśnie sposób.

Karnety świąteczne dla firm oraz wizytówki do prezentów firmowych, wykonują – na specjalne zamówienia – drukarnie. Większość z nich, posiada własne gotowe wzory i szablony tego typu okolicznościowych wydruków. Wystarczy wówczas wybrać interesujący motyw i zadecydować o tym, jaki tekst życzeń ma się na nich pojawić. Wiele drukarni dysponuje też gotowymi już formułami, dzięki czemu wybór jest dużo prostszy a cena takiego zamówienia nieco niższa. Ważne jest też logo firmowe, które także należy przekazać wykonawcy.

Współcześnie tego typu karnety świąteczne wykonywane są przy użyciu najnowszych technologii – lasery. Dzięki temu są bardzo estetyczne i cieszą oko. Widnieją na nich różne motywy świąteczne: pozłacane i posrebrzane. Najczęstsze z nich to bombki oraz choinki.

Kartki świąteczne firmowe, można zamawiać na zwykłym brystolu, papierze kredowym lub też na ozdobnym papierze tłoczonym. Ten drugi wybór wiąże się z nieco wyższymi kosztami, za to efekt jest naprawdę zaskakujący.