Kartki wykonane metodą quilling

Bo najważniejsza jest pamięć

Trudno wyobrazić sobie Święta Bożonarodzeniowe bez serdecznych życzeń. Możemy je złożyć na wiele różnych sposobów. Odwiedzając bliskie nam osoby. Wysyłając do nich świąteczne wierszyki w postaci SMS-a lub MMS-a. Dzwoniąc do danej osoby lub prosząc o krótkie spotkanie. Życzenia świąteczne mogą też przybrać postać kartek z życzeniami. Możemy je wówczas wręczyć osobiście lub wysłać pocztą. Największą przyjemność sprawią wtedy kartki wykonane własnoręcznie.

Dobrych pomysłów nie brak

Samodzielnie przygotowana kartka świąteczna, może stać się dla odbiorcy bardzo miłą niespodzianką. Aby ją zrobić potrzebne są pewne umiejętności plastyczne czy manualne oraz dobry pomysł. Nie zawsze jednak oba te elementy idą w parze. Wtedy warto sięgnąć po gotowe propozycje i instrukcje krok po kroku.

Najprostszymi do samodzielnego wykonania wydają się być świąteczne kartki graficzne. Do ich przygotowania wystarczy komputer oraz najprostszy program do obróbki zdjęć lub tworzenia prezentacji składających się z kilku zdjęć i/lub z podkładem muzycznym.

Nieco więcej wprawy wymagać będzie od nas stworzenie kartki w technice quilling. Najprościej mówiąc metoda ta polega na umiejętnym zwijaniu pasków kolorowego papieru a następnie na formowaniu z nich odpowiednich kształtów. Najprostszym motywem jaki można wykonać metodą qulilling jest choinka z bombkami. Do jej stworzenia potrzebne będą nam: nożyczki do papieru, papier kolorowy – zielony, czerwony i żółty, prostokątny karton z grubszego białego brystolu.

Pierwsza czynność jaką wykonujemy to pocięcie zielonego kartonu / papieru kolorowego na równej długości i grubości paski. To samo robimy z papierem w kolorze czerwonym i żółtym. Drugi krok to sklejenie u samej góry wszystkich zielonych pasków. Następnie sklejone paski rozdzielamy na dwie części. Kolejna czynność  jaką wykonujemy to wywijamy paski z lewej strony w górę i w dół – naprzemiennie. To samo robimy z prawą stroną. Dla lepszego efektu możemy wywijać końcówki pasków ostrymi malutkimi nożyczkami. Kolejna czynność to zwinięcie czerwonych i żółtych pasków w kółka – to będą nasze bombki. Ostatni element naszej pracy to naklejenie choinki oraz bombek na złożony na dwie części brystol. Szczyt naszej choinki można udekorować przy pomocy wyciętej z żółtego papieru gwiazdki. Kartkę warto przyozdobić efektownym napisem Wesołych Świąt wykonanym ozdobną czcionką przy użyciu kolorowego flamastra.
Nieco mniej kłopotliwe pod względem wykonania ale równie efektowne mogą być kartki bożonarodzeniowe w technice scrapbooking.